Jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży samochodu?

By dokonać sprzedaży samochodu, potrzebne jest nie tylko znalezienie zainteresowanego transakcją kupującego lub też skorzystanie ze skupu samochodów, ale również konieczne jest przygotowanie odpowiednich do tego dokumentów. Jeżeli szykują się Państwo do transakcji, w takim przypadku poniżej zamieszczamy ich listę.

Jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży samochodu?

  • dowód rejestracyjny pojazdu

  • karta pojazdu, gdy została ona wydana

  • polisa ubezpieczeniowa OC

  • dowód osobisty właściciela lub właścicieli samochodu

Również może być wymagana homologacja butli gazowej, gdy samochód ma instalację gazową. Trzeba też pamiętać o dostarczeniu kupującemu kompletu kluczyków i innych dokumentów samochodu, na przykład instrukcji obsługi, gdy jest ona dostępna.

Na podstawie dokumentów przygotowywana jest umowa kupna-sprzedaży, a także inne pisma potrzebne między innymi do wyrejestrowania pojazdu oraz do rezygnacji z umowy ubezpieczeniowej.

Kto przygotowuje dokumenty kupna-sprzedaży?

Jeżeli zdecydują się Państwo na sprzedaż auta w skupie samochodów, wówczas jego pracownicy przygotują wszystkie dokumenty potrzebne do potwierdzenia transakcji, w tym umowę kupna-sprzedaży. W sytuacji, gdy transakcja zawierana jest z inną firmą, wówczas także zazwyczaj to jej pracownicy przygotowują dokumentację. Jeśli ma ona miejsce pomiędzy dwoma osobami prywatnymi, wtedy jedna z nich, najczęściej sprzedawca, sporządza umowę kupna-sprzedaży. W internecie dostępnych jest wiele wzorów umów, z których można skorzystać.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych usług w naszym skupie samochodów – zapewniamy szybkość, komfort i bezpieczeństwo transakcji!