Kilka słów o skupie aut

Skupy samochodów cieszą się obecnie coraz większym powodzeniem wśród właścicieli samochodów. Gdy planują Państwo również transakcję sprzedaży pojazdu, wówczas warto wiedzieć, jak działają tego rodzaju firmy.

Transakcja w jeden dzień

W skupie samochodów można sprzedać auto praktycznie od ręki – w większości przypadków transakcja trwa kilka godzin, dlatego można zamknąć ją w ciągu jednego dnia. To powoduje, że jest to idealne rozwiązanie dla osób chcących szybko sprzedać pojazd, bez konieczności czekania na zgłoszenie się zainteresowanego kupującego. Co ważne, również pieniądze wypłacane są od ręki – gotówką lub przelewem na konto.

Wycena samochodu

Cena pojazdu w skupie samochodów jest zależna przede wszystkim od jego wieku oraz stanu technicznego i wizualnego. Zasadniczo są to ceny niższe niż ceny rynkowe, co ma związek ze specyfiką działania skupów samochodowych, które koncentrują się na szybkości transakcji.

Żeby sprawdzić cenę samochodu, wystarczy tylko skontaktować się ze skupem – dzisiaj można zrobić to już przez internet, wypisując odpowiedni formularz. Po jego przesłaniu pracownik skupu przygotowuje wycenę orientacyjną i odsyła ją do klienta. Aby poznać dokładną wycenę, konieczne jest spotkanie się z pracownikiem osobiście – dojedzie on do klienta, a następnie sprawdzi pojazd, by zaproponować ostateczną cenę. Takie wizyty odbywają się bez zobowiązań, dlatego jeżeli nie chcą Państwo skorzystać z oferty, wtedy można z niej zrezygnować.

Bezpieczeństwo transakcji

Nie muszą jednocześnie obawiać się Państwo, że transakcja nie będzie bezpieczna – legalnie działające skupy, takie jak nasza firma, zapewniają kompleksową i fachową obsługę, a każda transakcja potwierdzona jest odpowiednimi dokumentami, w tym umową kupna-sprzedaży. Dodatkowo także klient otrzymuje pomoc w wyrejestrowaniu pojazdu oraz w rezygnacji z polisy ubezpieczeniowej. To powoduje, że transakcja jest także wyjątkowo komfortowa dla sprzedającego.

Mamy nadzieję, że nasze kilka słów o skupie aut nakłoniło Państwa do skorzystania z oferty. Zachęcamy do wypełnienia formularza wyceny, a my skontaktujemy się z Państwem. Działamy na terenie całego kraju!