Sposoby na sprzedaż samochodu używanego

Sprzedaż używanego samochodu, wbrew pozorom, wcale nie musi być trudna i czasochłonna. Jeżeli zależy Państwu na sprzedaży pojazdu, wtedy do dyspozycji jest kilka rożnych metod na transakcję – poniżej przedstawiamy te najbardziej popularne. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z nimi, aby mogli Państwo dobrać taki, który będzie najlepszy!

Sprzedaż przez ogłoszenia

To obecnie najbardziej populara forma sprzedaży samochodów. Należy samodzielnie obfotografować pojazd, przygotować interesujące ogłoszenie, opublikować je na różnych motoryzacyjnych portalach ogłoszeniowych, co niejednokrotnie jest płatne. To niewątpliwie czasochłonny sposób na sprzedaż używanego pojazdu, dlatego też wtedy, gdy liczy się szybkość, nie spełni on oczekiwań ogłoszeniodawcy, ponieważ niejednokrotnie na oferty trzeba czekać po kilka tygodni, a nawet miesięcy. Atutem sprzedaży przez ogłoszenia jest z kolei możliwość samodzielnego ustalenia ceny, ale także trzeba być zawsze przygotowanym na negocjacje, by zawrzeć transakcję.

Giełda samochodowa

Gdy nie chcą Państwo przeznaczać czasu na przygotowywanie ogłoszeń samochodu, aby znaleźć kupującego, wówczas warto wziąć pod uwagę giełdy samochodowe. W tym przypadku samochód wstawiany jest do autogiełdy, gdzie następnie jest on promowany przez jej pracowników. Niestety, trzeba liczyć się w tym przypadku z dodatkowymi kosztami, ponieważ giełda pobiera prowizję za swoje usługi. Również nie ma pewności, że samochód szybko się sprzeda.

Skup samochodów

Gdy chodzi o szybkość sprzedaży pojazdów, wówczas na pierwszym miejscu znajdują się zdecydowanie skupy samochodów. W tym przypadku samochód można sprzedać praktycznie od ręki, ponieważ transakcje realizowane są zazwyczaj w ciągu jednego dnia z płatnością gotówką lub przelewem. Taki sposób na sprzedaż samochodu używanego jest także bezpieczny – transakcja potwierdzona jest odpowiednimi dokumentami. Dodatkowo zaletą skupów jest fakt, że można sprzedać w nich niemalże każdy pojazd – także powypadkowy, uszkodzony czy zaniedbany. Minusem skupów jest ustalona z góry cena za pojazd, która jest zazwyczaj niższa od tej rynkowej – jednak wtedy, gdy liczy się czas, wówczas cena schodzi zdecydowanie na dalszy plan.

Sposoby na sprzedaż samochodu używanego przedstawione przez nas są zróżnicowane – każda z nich ma swoje zalety i wady. Gdy chcą jednak Państwo sprzedać auto od ręki, polecamy skorzystanie ze skupu samochodów – to obecnie coraz częściej wybierana forma transakcji. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty w zakresie skupu aut!